Джатамансі, Нард, 60 таб — безсоння, депресія, погана пам'ять, судоми, антиоксидант
Джатамансі, також відомий як «тапасані» в Аюрведі, — це багаторічна, карликова, волосате, трав'яниста та рослина, що зникає. Він діє як тонізувальний засіб для мозку та допомагає поліпшити пам'ять і функції мозку, запобігаючи пошкодженню клітин через його антиоксидантні властивості. Він також заспокоює мозок і допомагає впоратися з тривогою й безсонням. Згідно з Аюрведе, Джатамансі допомагає запобігти появі зморщок через свою Sniggha (жирну) природу. Він також сприяє загоєнню ран через його властивості ропану (загоєння). Приймання Джатамансі разом із медом один або два рази на день допомагає поліпшити функції пам'яті.
Клінічний огляд
Ця рослина має багату історію використання в медицині та століттями цінується в аюрведичній (індиській) і унані (деревней 84-арабської) системах медицини. Корневища рослини використовуються в аюрведичній системі медицини як гіркий тонізувальний, стимулювальний, спазмолітичний засіб, а також для лікування істерії, судом і епілепсії. У медицині корінь використовується для лікування безсоння, розладів кровообігу, кровообігу та психічних розладів. Деякі препарати рослини використовувалися як гептотонічний, кардіотонічний, протибольовий і сечогінний засіб у системі медицини Унані.
Хімія
Корневища та коріння рослини мають лікарське значення й, отже, є предметом хімічних досліджень. Вони містять різні сесквітерпіни та кумарини. Седативний сесквітерпен валеранон, який також міститься в валеріані та інших рослинах, є основним компонентом ефірної олії кореня, принаймні в деяких зразках. 2 Інші терпеноїди містять спіроятамол, 3 нардостахизин 4 ятамола A и B, 5 и каларенол. Кумарини містять джатамансин.
Використання та фармакологія
Антиоксидантний ефект
Дані про тварин Дослідження in vitro і на гризунах показали, що екстракти N. jatamansi мають антиоксидантну активність.
Деякі з цих досліджень також продемонстрували активність проти ліній ракових клітин і захисні ефекти від радіаційного пошкодження.
Протизапальна дія
Дослідження обмеженої групи дослідників повідомили про протизапальні властивості екстрактів джатамансі in vitro і гризунів з індукованим панкреатитом.
Було продемонстровано вплив на медіаторів запалення, а також зниження секреції травних ферментів.
Активність ЦНС
Валеранон пролонгував анестезію барбітуратами, порушити роботу обертового стрижня, подарував судоми, викликані електрошоком, і посилив гіпотермічні ефекти резерпіну; Обмежені результати поведінкових тестів показали, що екстракт N. jatamansi проявляв чималу антидепресивну активність.
15-денне лікування спиртовим екстрактом кореня N. jatamansi викликало загальне підвищення рівнів центральних моноамінів та інгілювальних амінокислот, включно зі зміною рівнів серотоніну, 5-гідроксиіндолуксусної кислоти, гамма-аміномасляної кислоти, та таурину в мозку щурів.
Попереднє оброблення спиртовим екстрактом у дозі 250 мг/кг N. jatamansi впродовж 15 днів захистяла щурів від вогнищової ішемії, викликаної оклюзією середньої мозкової артерії. Захисний ефект може бути пов'язаний із поліпшенням вмісту глутатіону, інгібуванням перекисного окислення ліпідів і активністю Na +/K + АТФази та ферментних систем каталази.
Дослідження на гризунах впливають на центральну нервову систему.
Клінічні дані
Невелике дослідження (n = 34) повідомило про позитивні результати для N. jatamansi під час лікування первинної безсоння. Порошок кореневища давали по 4 г із молоком тричі на день після їди впродовж 1 місяця. Натуральним продуктом порівняння була Valeriana wallichii, яка також показала сприятливий вплив на індукцію сну, тривалість та інші параметри.
Гіполіпідемічна активність
50% етанольний екстракт Curcuma longa (клубінь) і N. jatamansi (цільна рослина) підвищував співвідношення холестерину ЛПВП/загальної холестерину в щурів з індукованою тритоном гіперліпідемією. Також було зниження співвідношення загального холестерину/фосфоліпідів.
Інше використання
Гепатопротекторна дія спостерігали в щурів, попередньо оброблених спиртовим екстрактом N. jatamansi в дозі 800 мг/кг упродовж 3 днів проти пошкодження печінки, викликаної тіоацетамідом. Криси, попередньо оброблені екстрактом, також мали знижені рівні сироваткових трансаміназ (аланіну й аспартамінотрансферази) і лужної фосфатази.
Ефірна олія N. jatamansi продемонструвала фунгістатичну активність проти Aspergillus flavus, Aspergillus niger і Fusarium oxysporum.
Розширення судин, опосередкований впливом на продукцію NO за допомогою ефірної олії кореневища рослини, було показано in vitro з використанням серцевої тканини.
Таксономія: Nardostachys DC., 1830, Prodr. 4: 624. Nardostaсhys jatamansii — Нард індійський.
Наукова назва (я): Nardostachys jatamansi DC.
Популярні імена: Балчар, Джатамансі, Нардостахіос Радикс і Ризома, Самбул латаб, Сумбул-ут-тиб
Синоніми:
-
Fedia grandiflora
-
Fedia jatamansi
-
Nardostachys chinensis
-
Nardostachys grandiflora DC.
-
Patrinia jatamansi
-
Valeriana jatamansi
Основні | |
---|---|
Виробник | Shri Ganga |
Країна виробник | Індія |
Форма випуску | Таблетки |
Кількість в упаковці | 60 шт. |
Упаковка | Пластикова банка |
- Ціна: 419 ₴